ΝΑΙ ΡΕ ΓΙΟΥΧΤΑ!

Ο Γιούχτας, με το τέρμα του Κωστανάσιου στο 95′, κατάφερε να κερδίσει με 3-2 τον Ολυμπιακό Β’ και να ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 22′, με το γκολ του Τσέλιου, όμως οι γηπεδούχοι, ευτύχησαν να φέρουν “τούμπα” το ματς στο δεύτερο 45λεπτο, με τα τέρματα των Αλεξόπουλο από την άσπρη βούλα (51′) και τον Μπουτσάκη (61′). Στο 85′ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν και εκείνοι πέναλτι, με τον Μπα να ευστοχεί για το 2-2, όμως ο Γιούχτας δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, καθώς στο 95′ ο Κωστανάσιος έστειλε σε κενή εστία τη μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας έτσι στους Κρητικούς ένα πολύτιμο “τρίποντο”, που τους “βγάζει” από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Θυμηθείτε το live της αναμέτρησης:

-Σας ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Καλό σας απόγευμα!

-ΤΕΛΟΣ. ΓΙΟΥΧΤΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ 3-2.

95′ ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ! Ο ΚΩΣΤΑΝΑΣΙΟΣ ΣΕ ΚΕΝΗ ΕΣΤΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 3-2!

90‘ Πέντε λεπτά καθυστερήσεων.

89′ Νέα αλλαγή για τον Γιούχτα. Θα βγει ο Μπουρσέλης για να μπει ο Ορφανουδάκης.

87′ ΓΚΟΛ για τους φιλοξενούμενους. Ο Μπα ευστοχεί!

85′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ Β’. Ο Αργυρίου έπεσε μέσα στην περιοχή από το μαρκάρισμα του Κωστανάσιου, με τον διατητή να δείχνει την άσπρη βούλα.

81′ Έξω Βρετός, Αλεξόπουλος, μέσα Τσίρης και Κωστανάσιος για τον Γιούχτα.

75‘ Δυνατές μάχες ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές.

70′ Δεν απειλείται μέχρι στιγμής ο Γιούχτας.

64′ Tεράστια φάση για τους φιλοξενούμενους. Ο Σαπουντζής έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Πρινιωτάκη.

61′ ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ. Ο Μπουτσάκης από κοντά, με όμορφο πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα!

59′ Δυνατή εκτέλεση φαουλ του Σαπουντζή από μακριά, με δυσκολία απομακρύνει ο Πρινιωτάκης.

58′ Πιέζει ο Γιούχτας.

51′ Ο Αλεξόπουλος ευστοχεί ισοφαρίζοντας για τον Γιούχτα!

49′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ!

47′ Κίτρινη κάρτα στον Κεραμίδα, για φάουλ πάνω στον Νοικοκυράκη.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος!

45′ Hμίχρονο στις Αρχάνες. Γιούχτας – Ολυμπιακός Β’ 0-1.

41′ Σουτ του Πινάκα, η μπάλα στα χέρια του Πρινιωτάκη.

37’ Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Μπουρσέλη να βγάζει την σέντρα και τον Αλεξόπουλο να πιάνει την κεφαλιά, με τους αμυντικούς να απομακρύνουν σε κόρνερ.

34′ Κεφαλιά από τον Λώλη, στα χέρια του Παπαδούση.

30′ Μισή ώρα παιχνιδιού, με τον Ολυμπιακό Β’ να διαχειρίζεται σωστά το υπέρ του 1-0.

23′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Β’. Ο Τσέλιος έφυγε στην αντεπίθεση έπειτα από κόρνερ της ομάδας του Γιούχτα, πάτησε περιοχή και με ένα δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.

18′ Το γύρισμα του Μαρίνου από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Πρινιωτάκης.

10′ Φάουλ του Νοικοκυράκη, η μπάλα περνάει από όλους και καταλήγει εκτός.

1′ Σέντρα στο ματς.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Γιούχτας (Κώστας Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Τζανής, Μπουρσέλης, Κόλα, Bruce, Δασκαλάκης, Λώλης, Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης, Βρετός, Αλεξόπουλος

Ολυμπιακός Β’ (Άριελ Ιμπαγάσα): Παπαδούσης, Bah, Τσέλιος, Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Κεραμίδας, Μαρίνος, Σαπουντζής, Πινακάς, Μουζακίτης, Αργυρίου

-Oι Κρητικοί, μετά τα τελευταία δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα, κόντρα σε Αιγάλεω και Παναθηναϊκό Β’, έχουν ως μοναδικό στόχο τη νίκη στο σημερινό ματς, ώστε να πάρουν και μία βαθμολογική “ανάσα”, ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

-Kαλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά, την αναμέτρηση του Γιούχτα με τον Ολυμπιακό Β’, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των play out του πρωταθλήματος της Super League 2.