Σημαντικός βαθμός για τον ΠΟΑ στην μάχη της παραμονής

Ισόπαλος με 0-0 αναδείχθηκε με τον Εθνικό ο ΠΟΑ, με την ομάδα του Ατσαλένιου να κάνει ένα σημαντικό βήμα στον δρόμο για την παραμονή της

Ο ΠΟΑ είχε δύσκολο έργο κόντρα στον Εθνικό όμως πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με το 0-0 να μένει έως το φινάλε.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν δύο φορές με τις προσπάθειες του Ντινιωτάκη να καταλήγουν άουτ ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΟΑ έχασε σημαντική ευκαιρία με τον Μέμο να κάνει το φάουλ και την μπάλα να φεύγει μόλις άουτ.

Στο 83ο λεπτό ήταν η σειρά του Εθνικού να απειλήσει με το σουτ του Τσιάβου να μπλοκάρει ο Καβουσάκης και το 0-0 να μένει μέχρι την ολοκλήρωση της αναμέτρησης.

ΠΟΑ: Καβουσάκης, Δαμιανάκης, Λουμπάκης, Νάτος, Αργκιλέσι, Βοργιάς (62′ Σφυρογιαννάκης), Κερμενίδης (85′ Παχής), Νύκταρης, Ψαρράς (81′ Χατζηανδρέου), Γιακουμάκης, Μέμος.

Εθνικός: Κουμπούλα, Κατσογιάννης, Παπαγγελής, Τσατσαρής, Μαλάι, Ντινιωτάκης, Πολύζος, Σκεντεράι, Αντωνίου (73′ Τσιάβος), Κυριαζής (96′ Πλουμάτος), Σεκουμπά (64′ Γεωργούσης)