Άδικη ήττα στο τέλος κόντρα στον πρωτοπόρο Πανιώνιο ο Ερμής

Ο Ερμής Ζωνιανών γνώρισε την ήττα με σκορ 4-3 από τον Πανιώνιο.

Ο Πανιώνιος κατάφερε να περάσει από την έδρα του Ερμή, με σκορ 4-3, για την 29η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Μπουρλάκη, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρησαν έξι λεπτά μετά με τον Ακουίνο. Το 2-1 για τον Πανιώνιο, όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου, έγινε και πάλι με τον Μπουρλάκη, στο 45′.

Ο Ερμής στο δεύτερο 45λεπτο ευτύχησε να φέρει “τούμπα” το παιχνίδι με τα γκολ του Ακουίνο (49′) και Κωστάκη (57′). Οι φιλοξενούμενοι παρ’ όλα αυτά, έφυγαν από την Κρήτη με τους τρεις βαθμούς, καθώς γύρισαν και πάλι το ματς, με σκόρερς τους Γροντή (69′) και Γεμιστό (86′).

Ερμής Ζωνιανών: Δεσποτόπουλος, Γεμιστός, Ρουμπάκης, Σαρρής, Τουρνάκης, Ακουίνο, Αλεξάκης, Παππάς, Κεφαλούκος, Κωστάκης, Σκουτέλης.

Πανιώνιος: Σκαφίδας, Ζούλιας, Ξυγκόρος, Παυλάκης, Ποτουρίδης, Γροντής, Μπρέγκου, Πότσι, Αρναρέλλης, Γεμιστός, Μπουρλάκης.