Ήττα για τον ΑΟΑΝ και επιστροφή στην ζώνη του υποβιβασμού

Βαριά εντός έδρας ήττα για τον ΑΟΑΝ, από τον Εθνικό με 3-1.

Την ήττα με 3-1 γνώρισε η ομάδα του Αγίου Νικολάου από τον Εθνικό. Οι γηπεδούχοι, παρότι επέστρεψαν στην φυσική τους έδρα μετά από αρκετό καιρό, ήταν κατώτεροι της ομάδας του Πειραιά, οπου δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα παίρνοντας μια άνετη νίκη. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό με τον Γεωργούση και λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Ντινιωτάκης διπλασίασε τα τέρματα του Εθνικού.

Ο Γεωργούσης, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 50′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, για να διαμορφώσει ο Φουκαράκης το τελικό 1-3 στο 86′.

ΑΟΑΝ: Γιαγκιόζης, Δολαψάκης, Μουστάκης, Τσανάι (75′ Τσιλεδάκης), Χριστογιάννης, Αποστολόπουλος, Αράνχα (61′ Μαρινάκης), Καμαρά, Σένκα, Νοκάι (61′ Φουκαράκης), Πήλιος (46′ Κατσικοκέρης).

Εθνικός: Μεσούλι, Ζωγραφάκης, Παπαγγελής, Τσατσαρής, Χρούστινετς (75′ Θεοδώρου), Μαλάι, Ντινιωτάκης (75′ Σεκουμπά), Πολύζος, Σκεντεράι (64′ Μακρυγιάννης), Αντωνίου (64′ Τσιάβος), Γεωργούσης (82′ Λαμάι)